preloader

iletisim@tezhocasi.com

Tez Yazdırma Merkezi

Yüksek Lisans

Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans Desteği

Doktora

Doktora tezlerinde profesyonel destek

SPSS Analiz

SPSS üzerinde yapılacak her türlü analiz desteği

 Tez Merkezi & İntihal Düşürme

Tez Merkezi & İntihal Düşürme

Tezinizi yazdınız ama turnitin raporunda % 30 üzerinde alıntı ile karşılaştınız. Tam bu noktada tez merkezi olarak size destek olmaktayız.

Öncelikle Turnitin‘in yaptığı işi kısaca açıklayalım. Bu internet sitesi aracılığı ile tez ve makaleleriniz taranarak, yayımlanmış literatür ile hangi oranda benzediğini belirlenmektedir. Ayrıca kaynak göstermeden yaptığınız alıntılarda bu programda gösterilir ve bu sayede intihal tespiti de yapılır. İntihalden tüm kaynaklarınızı alıntı yaptığınız yerlerinde sonunda kaynağını göstererek kurtulabilmeniz mümkün. Fakat alıntı oranı sorununu bu şekilde rahatlıkla çözemezsiniz.

Alıntı oranını nasıl düşürürüm?

Tez merkezi olarak alıntı oranlarınızı düşürücü çalışmalar yapmaktayız. Fakat dışardan destek almadan kendiniz yapmak istiyorsanız yapmanız gereken bazı adımları aşağıda açıklamaya çalıştık.

  1. Alıntı yaptığınız tüm paragrafları mutlaka farklılaştırarak yazmalısınız. Bir başka anlatımla kelimelere takla attırmalısınız. Yani yazı içerisinde geçen kelimelerin eş anlamlılarını kullanabilirsiniz. (Örneğin, “kelimelere takla attırmalısınız” yerine “kelimelerin yerlerini değiştirmelisiniz” şeklinde bir değişiklik uygulayabilirsiniz.
  2. Uzun cümleleri özetleyebilir yada 2 3 cümle haline getirebilirsiniz. Kısa cümleleri ise bağlaçlarla birleştirebilirsiniz.
  3. Anlatımı bozmayacak şekilde betimlemeler yapabilirsiniz. (Örneğin 2.maddedeki 2.cümleyi “Kısa cümleleri de konuya uygun farklı bağlaçlarla birleştirebilirsiniz. ” şeklinde betimleyebilirsiniz.
  4. Paragrafın anlam bütünlüğünü bozmadan tamamen farklı bir şekilde cümleleri aktarabilirsiniz ki bu en etkili yöntemdir. (Örneğin bu cümleyi bahsettiğimiz şekilde değiştirelim; “İntihalden kurtulmak için cümlelerin anlatmak istediklerini değiştirmeden değişiklikler yapabilirsiniz. Bu en etkili yöntemdir.”)
  5. Değişiklik yaparken bazı önemli kelime veya tamlamaları değiştirmemeye özen gösterin. Mesela “örgütsel bağlılık” kelimesi aynı kalmak zorunda. Bunun nedeni evrelsel kabul görmüş bir kelime ve literatürde bu şekilde geçmek zorunda olmasından dolayıdır.

İşin içinden tek başına çıkamadıysanız tez merkezi olarak desteğe her zaman hazırız. Bize 05546031799 nolu telefondan yada iletişim bölümümzde yer alan form aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

1 Comment

  • […] yerleri arayan öğrencilerimize de tez yazdırma desteği vermekteyiz. Bu işlemin yanı sıra intihal sorunu olan öğrencilerimize de, intihalden kurtarma hizmeti vermekteyiz. SPSS Analiz, literatür […]

Comments are closed.